fbpx

Öğrenci Koçluğu

KURUCU MÜDÜRÜMÜZ
ERGÜL KOÇ

Öğrenci Koçluğu, son yıllarda çok alt seviyede alınan 2-3 günlük eğitimlerle kolay elde edilen bir ünvana dönüştü. Buna bağlı gelişen tabloda artık bu ünvanı kullanan çokça kişilere rastlamak mümkün.

Öğrenci Koçluğu her şeyden önce belirli akademik formasyonlara sahip olmayı gerektirir.

Akademik formasyonlara sahip birinin doğrudan Öğrenci Koçluğu’na girişmesi de uygun olmayacaktır. Sınıf ortamında doğrudan öğrenci grubuyla temas etmek, öğrenci – öğretmen ilişkisinde öğrencilerin davranış ve kapasitelerini doğru kullanma becerilerinin gelişmiş olması gerekir.

Bu bağlamda bakıldığında öğrenci davranışları ilk – orta ve lise dönemlerinde birbirlerinden çok belirgin farklılıklar gösterir.

İşte bu farklılıkların farkında olmak ve her yaş döneminin öğrenci davranışlarına aşina olmak Öğrenci Koçluğu için vazgeçilmezdir. Bunun içindir ki ilk ve orta okul döneminde ders verme yetkisi olan öğretmenler , lise derslerine zorunlu olmadıkça planlanmazlar. Çünkü müfredat derinliği kadar eğitilen öğrencinin beklenti ve davranışları da farklılık gösterir.

Bu gerçekleri alt alta sıraladığımızda Öğrenci Koçluğu etiketini kullanmanın hiç te kolay olmadığı ortaya çıkar.

Bu konuda hem seçkin eğitim kurumlarında hem de geçmişte eğitime katkı sunmuş özel dersanelerde çalışmış ; hem lgs hem tyt ve ayt öğrencileriyle karşılaşmış , bunların her düzeyinde çalışarak en sonunda kendi butik dersanesini açarak tüm yaş grubundaki öğrencilerle ve velilerle diyalog kurmuş olmak bizim Öğrenci Koçluğu çalışmalarımızın en büyük birikim tabanını oluşturmaktadır.

Yasal mevzuatlar içinde kalarak birikimlerimizle geleceğin kuşaklarına , yeni adresimizde ticari kaygıdan uzak , her yaştaki öğrencinin aynı zamanda toplum içinde bir birey ve gelecekte ülkemizi yüceltecek kaynaklar olduğunun bilinciyle katkımızı sunuyoruz

Geleceği yönetmek bugünün iyi yönetilmesiyle mümkün olur. Öğrencilerimize hedeflerine yürürken zamanı doğru kullanmak ve zaman yönetimini onlara da uygulatmak için odaklanıyoruz.

Elbet her öğrencimizin zaman ve hazırlanma süreç yönetim farkındalığı birbirinden ayrışır. İşte biz bu farkındalığı yükselterek ; öğrencimizin kendi potansiyelini geliştirmesi , düzenli ders çalışması anlamında takibini yaptığımız ders çalışma programları belirliyor , testlerde zamana karşı yarış stresinden uzak kalacağı yeter miktarda test çözümü ile sınav günü yaklaştığında yaşanan yüksek stresin önüne geçmeye çalışıyoruz. Bu konuda ihtiyaç halinde aileyle temasa geçerek psikolog desteği alması dahil tüm seçenekleri değerlendiriyoruz.

Tüm bunları yüz yüze konuşmak dileğiyle merkezimizde sizleri bekliyoruz.

ERGÜL KOÇ

İLETİŞİM FORMU